Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Direkte kontakt

Du har mulighed for at kontakte skolens personale direkte pr. mail på nedenstående adresser:

Anne Hvid Harvig - forstander og lærer (administration, tekstforfatter, instruktør): anne@teaterbygningen.dk

Micki Harvig - forstander og tekniker (administration, teaterteknik, musik): micki@teaterbygningen.dk

Peter Fritsch - lærer (musik/sang, boundervisning, kontaktlærer): peter@teaterbygningen.dk

Marianne Herløw - pædagog (storkøkken, boundervisning, kontaktlærer): marianne@teaterbygningen.dk

Ninalie Humlebæk - zoneterapeut, Life Energy Coach og AVG (livsstil, sminke/rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer): ninalie@teaterbygningen.dk

Henriette Bengtsson - tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog (systue, tjener/service, boundervisning, kontaktlærer): henriette@teaterbygningen.dk

Eila Sinikka Pedersen - lærer (boundervisning, kontaktlærer): eila@teaterbygningen.dk

Caroline Bendix Pedersen – socialrådgiver (vejleder, praktikformidler, boundervisning, kontaktlærer): caroline@teaterbygningen.dk

Sussie Nielsen - sekretær (kontor): tbf@teaterbygningen.dk

Kaj Hansen - håndværker (træ/scenografi, pedel): kaj@teaterbygningen.dk

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Denise N. Jørgensen, afgangselev fra Teaterbygningen FANEFJORD i 2011 - Jeg har det som om, jeg er kommet op fra Helvede. Førhen var jeg sikker på, jeg skulle bo i en papkasse resten af mit liv, men nu ved jeg, at det skal jeg ikke. Jamen det føltes nærmest som at blive genfødt, at være elev på skolen, for her følte jeg mig ikke udenfor. Jeg var som alle de andre – vi havde alle vores problemer. Læs videre Merete Thaaning, STU vejleder, UU Vestsjælland - Botræningen er helt eminent på stedet, og sammen med arbejdet med teater og måden de finder frem til hver enkelt elevs talenter og dyrker og styrker dem, opfylder hele formålet med sådan et ophold – nemlig øget livskvalitet og selvstændighed... Læs videre

Gå til toppen af siden