Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Direkte kontakt

Du har mulighed for at kontakte skolens personale direkte pr. mail på nedenstående adresser:

Anne Hvid Harvig - forstander og lærer (administration, tekstforfatter, instruktør): anne@teaterbygningen.dk

Micki Harvig - forstander og tekniker (administration, teaterteknik, musik): micki@teaterbygningen.dk

Peter Fritsch - lærer (musik/sang, boundervisning, kontaktlærer): peter@teaterbygningen.dk

Marianne Herløw - pædagog (storkøkken, boundervisning, kontaktlærer): marianne@teaterbygningen.dk

Ninalie Humlebæk - zoneterapeut, Life Energy Coach og AVG (livsstil, sminke/rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer): ninalie@teaterbygningen.dk

Henriette Bengtsson - tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog (systue, tjener/service, boundervisning, kontaktlærer): henriette@teaterbygningen.dk

Eila Sinikka Pedersen - lærer (boundervisning, kontaktlærer): eila@teaterbygningen.dk

Caroline Bendix Pedersen – socialrådgiver (vejleder, praktikformidler, boundervisning, kontaktlærer): caroline@teaterbygningen.dk

Sussie Nielsen - sekretær (kontor): tbf@teaterbygningen.dk

Kaj Hansen - håndværker (træ/scenografi, pedel): kaj@teaterbygningen.dk

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Mikkel Parup, afgangselev fra Teaterbygningen Fanefjord i 2001 - Af alle de steder jeg har været, er Teaterbygningen Fanefjord helt klart det allerbedste. Fordi stemningen er varm og kærlig, og jeg følte mig virkelig godt taget i mod. Det var også her, jeg for første gang virkelig blev afklaret omkring, hvad det var, jeg gerne ville beskæftige mig med i fremtiden. Det var rigtig godt at få lov at prøve alle de forskellige værksteder og fordybe sig, for på den måde fandt jeg frem til, hvad jeg virkelig tænder på og er god til. Læs videre Thomas Stjerne Smidt, afgangselev fra Teaterbygningen Fanefjord i 2001 - Det var først da jeg kom på Teaterbygningen Fanefjord, jeg ikke længere blev mobbet, og her fandt jeg også min store interesse, nemlig musik. Det var lige mig. Jeg synes, der var et rigtig godt sammenhold her på skolen, og masser af spændende oplevelser, rejser og teater, der gav mig bedre selvtillid, og gjorde mig mere moden. Læs videre

Gå til toppen af siden