Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Direkte kontakt

Du har mulighed for at kontakte skolens personale direkte pr. mail på nedenstående adresser:

Anne Hvid Harvig - forstander og lærer (administration, tekstforfatter, instruktør): anne@teaterbygningen.dk

Micki Harvig - forstander og tekniker (administration, teaterteknik, musik): micki@teaterbygningen.dk

Peter Fritsch - lærer (musik/sang, boundervisning, kontaktlærer): peter@teaterbygningen.dk

Marianne Herløw - pædagog (storkøkken, boundervisning, kontaktlærer): marianne@teaterbygningen.dk

Ninalie Humlebæk - zoneterapeut, Life Energy Coach og AVG (livsstil, sminke/rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer): ninalie@teaterbygningen.dk

Henriette Bengtsson - tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog (systue, tjener/service, boundervisning, kontaktlærer): henriette@teaterbygningen.dk

Eila Sinikka Pedersen - lærer (boundervisning, kontaktlærer): eila@teaterbygningen.dk

Caroline Bendix Pedersen – socialrådgiver (vejleder, praktikformidler, boundervisning, kontaktlærer): caroline@teaterbygningen.dk

Sussie Nielsen - sekretær (kontor): tbf@teaterbygningen.dk

Kaj Hansen - håndværker (træ/scenografi, pedel): kaj@teaterbygningen.dk

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Bettina Hansen, Kantinebestyrer VUC Vordingborg. Har en tidligere elev ansat - Jeg oplever stor forskel på de praktikanter, jeg får fra Teaterbygningen Fanefjord i forhold til dem, der kommer andre steder fra. Det er kendetegnende, at de ikke er bange for at stå frem og formulere sig. De har en meget stor selvtillid, og jeg tror, det hænger sammen med det, de lærer på skolen, hvor de spiller teater og musik og i det hele bliver taget guidet i at turde. Det smitter af, også arbejdsmæssigt, og det gør det til en fornøjelse at arbejde med dem. Læs videre Andreas Ekelund Thomsen, afgangselev fra Teaterbygningen FANEFJORD 2012: - På Teaterbygningen FANEFJORD er ingen stress. Vi havde mange pauser, hvor jeg kunne gå ind på mit værelse, og lige tænke lidt over tingene. Jeg har meget brug for at kunne være mig selv, og jeg kan godt lide den måde, man bor på skolen. Man var sammen, men kunne også være for sig selv. Det var en god ting. Læs videre

Gå til toppen af siden