Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Medarbejdere

 

Anne Harvig

Forstander og lærer – administration, tekstforfatter, instruktør.

Mail: anne@teaterbygningen.dk

 

 Anne

 

Micki Harvig

Forstander og tekniker – administration, teaterteknik, musik.

Mail: micki@teaterbygningen.dk

 

 Micki

 

Peter Fritsch

Lærer – Musik/sang, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: peter@teaterbygningen.dk

 

 Peter

 

Marianne Herløw

Socialpædagog – Storkøkken, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: marianne@teaterbygningen.dk

 

 Marianne

 

Ninalie Humlebæk

AVG/Zoneterapeut og Life Energy Coach – Livsstil, Sminke og Rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: ninalie@teaterbygningen.dk

 

 Ninalie

 

Henriette Bengtsson

Tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog – Systue, Tjener/Service, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: henriette@teaterbygningen.dk

 

 

 

Eila Sinikka Pedersen

Lærer - Boundervisning, kontaktlærer.

Mail: eila@teaterbygningen.dk

 

 

 

 

Sussie Nielsen

Sekretær – kontor

Mail: tbf@teaterbygningen.dk

 

 

Sussie

 

Kaj Hansen

Håndværker/AVG - pedel

Mail: kaj@teaterbygningen.dk

 

Kaj

 

 

 

Nina Taber

Økonoma/AVG – tilknyttet skolen som timelærer (hygiejnekurser, caféarrangementer).

 

 Peter

 

Else Iversen

Sagsbehandler – tilknyttet skolen som timelærer (samfundsfag).

 Else

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Denise N. Jørgensen, afgangselev fra Teaterbygningen FANEFJORD i 2011 - Jeg har det som om, jeg er kommet op fra Helvede. Førhen var jeg sikker på, jeg skulle bo i en papkasse resten af mit liv, men nu ved jeg, at det skal jeg ikke. Jamen det føltes nærmest som at blive genfødt, at være elev på skolen, for her følte jeg mig ikke udenfor. Jeg var som alle de andre – vi havde alle vores problemer. Læs videre Alexander Christiansen, afgangselev fra Teaterbygningen FANEFJORD i 2011 - Jeg synes, det var fantastisk at bo på den måde, man gør på Teaterbygningen FANEFJORD. Inden jeg kom på skolen, havde jeg længe gået og drømt om at bo for mig selv snart, og måden man bor på TBF, er det tætteste man kan komme, uden at gøre det helt. Samtidig havde vi et stærkt sammenhold, og det, at vi i hvert hus skulle finde ud af det sammen, og fordele rengøring, lave madplaner, købe ind og lave mad og få vores hus til at fungere som et almindeligt hjem, lærte mig rigtig meget. Mit mål var da også helt klart at bo for mig selv, når jeg var færdig med skolen. Læs videre

Gå til toppen af siden