Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Medarbejdere

 

Anne Harvig

Forstander og lærer – administration, tekstforfatter, instruktør.

Mail: anne@teaterbygningen.dk

 

 Anne

 

Micki Harvig

Forstander og tekniker – administration, teaterteknik, musik.

Mail: micki@teaterbygningen.dk

 

 Micki

 

Peter Fritsch

Lærer – Musik/sang, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: peter@teaterbygningen.dk

 

 Peter

 

Marianne Herløw

Socialpædagog – Storkøkken, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: marianne@teaterbygningen.dk

 

 Marianne

 

Ninalie Humlebæk

AVG/Zoneterapeut og Life Energy Coach – Livsstil, Sminke og Rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: ninalie@teaterbygningen.dk

 

 Ninalie

 

Henriette Bengtsson

Tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog – Systue, Tjener/Service, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: henriette@teaterbygningen.dk

 

 

 

Eila Sinikka Pedersen

Lærer - Boundervisning, kontaktlærer.

Mail: eila@teaterbygningen.dk

 

 

 

 

Sussie Nielsen

Sekretær – kontor

Mail: tbf@teaterbygningen.dk

 

 

Sussie

 

Kaj Hansen

Håndværker/AVG - pedel

Mail: kaj@teaterbygningen.dk

 

Kaj

 

 

 

Nina Taber

Økonoma/AVG – tilknyttet skolen som timelærer (hygiejnekurser, caféarrangementer).

 

 Peter

 

Else Iversen

Sagsbehandler – tilknyttet skolen som timelærer (samfundsfag).

 Else

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Forstanderpar på Teaterbygningen Fanefjord, Anne og Micki Harvig: - Teaterbygningen Fanefjord er et uddannelsessted for unge med særlige behov, hvor vi lægger vægt på det hele menneske. Gennem arbejdet med teater og musik, udvikler hver enkelt elev sin personlighed, og finder frem til sine styrker og talenter. Sammen med vores botræning, hvor eleverne bor i små grupper i egne huse, erhvervspraktik og udlandsrejser, oplever vi, at hver elev vokser og blomstrer og får styrket sit selvværd. Efter et ophold på skolen, er langt de fleste helt afklarede med, hvad de ønsker sig – og kan – i fremtiden, og vi hjælper dem på vej, så langt, det er os muligt. Læs videre Lone Jensen, afgangselev fra Teaterbygningen Fanefjord i 2000 - Jeg arbejder nu i flexjob som køkkenassistent i en virksomhed med over 1000 ansatte, og der har jeg været i snart syv år. Efter Teaterskolen Fanefjord kom jeg i arbejdsprøvning på cafeer og restauranter, og fik endelig mit job. Vi er 13 i køkkenet, og jeg ved, at min arbejdsgiver er glad for mig, og synes, det går godt. Det synes jeg også. Læs videre

Gå til toppen af siden