Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Medarbejdere

 

Anne Harvig

Forstander og lærer – administration, tekstforfatter, instruktør.

Mail: anne@teaterbygningen.dk

 

 Anne

 

Micki Harvig

Forstander og tekniker – administration, teaterteknik, musik.

Mail: micki@teaterbygningen.dk

 

 Micki

 

Peter Fritsch

Lærer – Musik/sang, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: peter@teaterbygningen.dk

 

 Peter

 

Marianne Herløw

Socialpædagog – Storkøkken, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: marianne@teaterbygningen.dk

 

 Marianne

 

Ninalie Humlebæk

AVG/Zoneterapeut og Life Energy Coach – Livsstil, Sminke og Rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: ninalie@teaterbygningen.dk

 

 Ninalie

 

Henriette Bengtsson

Tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog – Systue, Tjener/Service, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: henriette@teaterbygningen.dk

 

 

 

Eila Sinikka Pedersen

Lærer - Boundervisning, kontaktlærer.

Mail: eila@teaterbygningen.dk

 

 

 

 

Sussie Nielsen

Sekretær – kontor

Mail: tbf@teaterbygningen.dk

 

 

Sussie

 

Kaj Hansen

Håndværker/AVG - pedel

Mail: kaj@teaterbygningen.dk

 

Kaj

 

 

 

Nina Taber

Økonoma/AVG – tilknyttet skolen som timelærer (hygiejnekurser, caféarrangementer).

 

 Peter

 

Else Iversen

Sagsbehandler – tilknyttet skolen som timelærer (samfundsfag).

 Else

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Elisabeth Krøger, mor til Erik Krøger - tidligere elev på Teaterbygningen FANEFJORD - Jeg synes, det er fantastisk at se en lærerstab, der uden undtagelse har et enormt engagement. Der er ikke én, der ser deres job, som et almindeligt 8-16 pligt-job – de giver alle sammen så meget mere end mange mennesker ellers gør i deres jobs, og det synes jeg har været suverænt at opleve, ligesom min søn, Erik, har været meget glad for dem. Læs videre Lone Jensen, afgangselev fra Teaterbygningen Fanefjord i 2000 - Jeg arbejder nu i flexjob som køkkenassistent i en virksomhed med over 1000 ansatte, og der har jeg været i snart syv år. Efter Teaterskolen Fanefjord kom jeg i arbejdsprøvning på cafeer og restauranter, og fik endelig mit job. Vi er 13 i køkkenet, og jeg ved, at min arbejdsgiver er glad for mig, og synes, det går godt. Det synes jeg også. Læs videre

Gå til toppen af siden