Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Medarbejdere

 

Anne Harvig

Forstander og lærer – administration, tekstforfatter, instruktør.

Mail: anne@teaterbygningen.dk

 

 Anne

 

Micki Harvig

Forstander og tekniker – administration, teaterteknik, musik.

Mail: micki@teaterbygningen.dk

 

 Micki

 

Peter Fritsch

Lærer – Musik/sang, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: peter@teaterbygningen.dk

 

 Peter

 

Marianne Herløw

Socialpædagog – Storkøkken, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: marianne@teaterbygningen.dk

 

 Marianne

 

Ninalie Humlebæk

AVG/Zoneterapeut og Life Energy Coach – Livsstil, Sminke og Rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: ninalie@teaterbygningen.dk

 

 Ninalie

 

Henriette Bengtsson

Tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog – Systue, Tjener/Service, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: henriette@teaterbygningen.dk

 

 

 

Eila Sinikka Pedersen

Lærer - Boundervisning, kontaktlærer.

Mail: eila@teaterbygningen.dk

 

 

 

 

Sussie Nielsen

Sekretær – kontor

Mail: tbf@teaterbygningen.dk

 

 

Sussie

 

Kaj Hansen

Håndværker/AVG - pedel

Mail: kaj@teaterbygningen.dk

 

Kaj

 

 

 

Nina Taber

Økonoma/AVG – tilknyttet skolen som timelærer (hygiejnekurser, caféarrangementer).

 

 Peter

 

Else Iversen

Sagsbehandler – tilknyttet skolen som timelærer (samfundsfag).

 Else

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Denise N. Jørgensen, afgangselev fra Teaterbygningen FANEFJORD i 2011 - Jeg har det som om, jeg er kommet op fra Helvede. Førhen var jeg sikker på, jeg skulle bo i en papkasse resten af mit liv, men nu ved jeg, at det skal jeg ikke. Jamen det føltes nærmest som at blive genfødt, at være elev på skolen, for her følte jeg mig ikke udenfor. Jeg var som alle de andre – vi havde alle vores problemer. Læs videre Elisabeth Krøger, mor til Erik Krøger - tidligere elev på Teaterbygningen FANEFJORD - Jeg synes, det er fantastisk at se en lærerstab, der uden undtagelse har et enormt engagement. Der er ikke én, der ser deres job, som et almindeligt 8-16 pligt-job – de giver alle sammen så meget mere end mange mennesker ellers gør i deres jobs, og det synes jeg har været suverænt at opleve, ligesom min søn, Erik, har været meget glad for dem. Læs videre

Gå til toppen af siden