Til forsiden ERHVERVSRETTET VÆRKSTEDSSKOLE med §107 BOTILBUD

STU - Særlig Tilrettelagt Ungdomsuddannelse       PMU - Praktisk Medhjælper Uddannelse

Medarbejdere

 

Anne Harvig

Forstander og lærer – administration, tekstforfatter, instruktør.

Mail: anne@teaterbygningen.dk

 

 Anne

 

Micki Harvig

Forstander og tekniker – administration, teaterteknik, musik.

Mail: micki@teaterbygningen.dk

 

 Micki

 

Peter Fritsch

Lærer – Musik/sang, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: peter@teaterbygningen.dk

 

 Peter

 

Marianne Herløw

Socialpædagog – Storkøkken, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: marianne@teaterbygningen.dk

 

 Marianne

 

Ninalie Humlebæk

AVG/Zoneterapeut og Life Energy Coach – Livsstil, Sminke og Rekvisitter, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: ninalie@teaterbygningen.dk

 

 Ninalie

 

Henriette Bengtsson

Tekstilformgiver/håndarbejdslærer og pædagog – Systue, Tjener/Service, boundervisning, kontaktlærer.

Mail: henriette@teaterbygningen.dk

 

 

 

Eila Sinikka Pedersen

Lærer - Boundervisning, kontaktlærer.

Mail: eila@teaterbygningen.dk

 

 

 

 

Sussie Nielsen

Sekretær – kontor

Mail: tbf@teaterbygningen.dk

 

 

Sussie

 

Kaj Hansen

Håndværker/AVG - pedel

Mail: kaj@teaterbygningen.dk

 

Kaj

 

 

 

Nina Taber

Økonoma/AVG – tilknyttet skolen som timelærer (hygiejnekurser, caféarrangementer).

 

 Peter

 

Else Iversen

Sagsbehandler – tilknyttet skolen som timelærer (samfundsfag).

 Else

Mød nogle af dem, der har eller har haft med Teaterbygningen FANEFJORD at gøre:

Thomas Stjerne Smidt, afgangselev fra Teaterbygningen Fanefjord i 2001 - Det var først da jeg kom på Teaterbygningen Fanefjord, jeg ikke længere blev mobbet, og her fandt jeg også min store interesse, nemlig musik. Det var lige mig. Jeg synes, der var et rigtig godt sammenhold her på skolen, og masser af spændende oplevelser, rejser og teater, der gav mig bedre selvtillid, og gjorde mig mere moden. Læs videre Bettina Hansen, Kantinebestyrer VUC Vordingborg. Har en tidligere elev ansat - Jeg oplever stor forskel på de praktikanter, jeg får fra Teaterbygningen Fanefjord i forhold til dem, der kommer andre steder fra. Det er kendetegnende, at de ikke er bange for at stå frem og formulere sig. De har en meget stor selvtillid, og jeg tror, det hænger sammen med det, de lærer på skolen, hvor de spiller teater og musik og i det hele bliver taget guidet i at turde. Det smitter af, også arbejdsmæssigt, og det gør det til en fornøjelse at arbejde med dem. Læs videre

Gå til toppen af siden